FutureMumsClub

Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Сайт является частным. Данный проект не имеет никакого отношения к коммерческим лечебным или консультационным учреждениям.


Участников: 2

    Молитвы о даровании ребенка

    Angel
    Angel
    Школьник
    Школьник


    Статус : Волшебница
    Откуда : Череповец
    Сообщения : 372
    Дата регистрации : 2012-02-19

    Молитвы о даровании  ребенка Empty Молитвы о даровании ребенка

    Сообщение автор Angel Вт Янв 29, 2013 8:14 am

    Девочки, пишите здесь те молитвы, о чудесном действии которых вы, может, слышали или сами ими пользуетесь.

    Молитва Св.Луке Крымскому о даровании детей

    О всеблаженный исповедниче, святителю отче наш Луко, великий угодниче Христов. Со умилением приклоньше колена сердец наших, и припадая к раце честных и многоцелебных мощей твоих, якоже чада отца молим тя всеусердно: услыши нас грешных и принеси молитву нашу к милостивому и человеколюбивому Богу, Емуже ты ныне в радости святых и с лики ангел предстоиши. Веруем бо, яко ты любиши ны тою же любовию еюже вся ближния возлюбил еси, пребывая на земли.
    Испроси у Христа Бога нашего да утвердит чад Своих в духе правыя веры и благочестия: пастырям да даст святую ревность и попечение о спасении вверенных им людей: право верующия соблюдати, слабые и немощныя в вере укрепляти, неведущия наставляти, противныя обличати. Всем нам подай дар коемуждо благопотребен, и вся яже к жизни временней и к вечному спасению полезная. Градов наших утверждение, земли плодоносие, от глада и пагубы избавление. Скорбя-щим утешение, недугующим исцеление, заблудшим на путь истины возвращение, родителем благословение, чадом в страсе Господнем воспитание и научение, сирым и убогим помощь и заступление.
    Подаждь нам всем твое архипастырское благословение, да таковое молитвенное ходатайство имущи, избавимся от козней лукаваго и избегнем всякия вражды и нестроений, ересей и расколов.
    Настави нас на путь ведущий в селения праведных и моли о нас всесильнаго Бога, в вечней жизни сподобимся с тобою непрестанно славити Единосущную и Нераздельную Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.
    avatar
    Svetlyak
    Новорождённый
    Новорождённый


    Статус : Новичок
    Откуда : Астрахань
    Сообщения : 6
    Дата регистрации : 2013-03-29

    Молитвы о даровании  ребенка Empty Молитва к чудодейственной иконе Пресвятой Богородицы "Избавление страждущих от всех бед"

    Сообщение автор Svetlyak Пт Мар 29, 2013 12:42 pm

    Пресвятая Богородице, Спаси нас! Егда возопиим, буди избавлением нам, страждущим и погибающим от лютых бед, на тя бо уповаем и всегда вседушно Тебе призываем: умилосердися и помози, пожалей и избави от бед, страждущих и погибающих нас, от лютых сетей лукавого исхити. Приклони Ухо Твое и наши слезные, скорбные молитвы прими, и якоже хощеши, упокой и обрадуй нас. Научи послушание Господу Богу приносити, всем сердцем, всею душею, всем естеством Сына Твоего возлюбити, плоды трудов достойны Ему приносити. Умири сердца наша, да в едином духе и всеми делами нашими прославим Безначального Отца, со Единородным Его Сыном и с Пресятым Благим животворящим его духом и Твое милостивное матернее предстательство. Ныне и присно и вовеки веков. Аминь.

      Текущее время Пт Апр 26, 2024 11:05 am